Shiko 1992 me titra shqip

Statusi: I Perfunduar
Sezonet: 1/1
Viti i Prodhimit: 2015 - Sot
Perditesimi i fundit: 02.07.2016
Titulli Origjinal 1992

Na ndiq ne Facebook per te mos humbur pjeset e reja te serialit 1992 me titra shqip, si dhe per te reja nga te tjere seriale italiane me titra shqip!

Statusi: I Perfunduar

Origjinal: 1992 me titra shqip

Viti: 2015 - sot

Advertisment / Reklame

Aktoret: Stefano Accorsi , Guido Caprino, Domenico Diele , Tea Falco.

Pershkrim i shkurter:

Viti 1992, eshte nje serial politiko dramatik qe ofron nje triller te jetes se 6 personave qe nderthuren me njera tjetren ne peisazhin e ndryshimit politik te Italise ne vitet 90. Historia fillon me nje hetim penal te nisur nga Prokurori i Milanos. Mikele Manjani, kapet pasi firma e tij e madhe farmaceutike u ka shitur gjak te infektuar me HIV shume qytetareve te pafajshem. Nje nder te cilet eshte edhe Luka, nje polic i ri, pjese e ekipit policor te Milanos qe kerkon hakmarrje.

Manjani ka dhe nje te dashur e cila deshiron te beje karrierre ne televizion. Pasi Manjani arrestohet, ajo rilidhet me nje nga ish te dashurit e saj, Leonardon, qe perndiqet nga nje sekret i se shkuares. Ne kete kazan korrupsioni do te perfshihet dhe nje i ri, Pietro, i cili rastesisht i shpetoi jeten njerit prej drejtuesve te partise Lega Nord. Ai bie ne dashuri me Veroniken e bukur dhe te dy planifikojne nje jete sebashku, por ky bashkim, ka nje cmim. Pietro duhet te tradhetoje miqte e tij dhe bindjet e tij nese do te vazhdoje karrieren politike dhe te ndertoje nje familje me Veroniken.

Lexo me shume...

1992 Episodi ...

  • 1992 Episodi 10
  • 1992 Episodi 9
  • 1992 Episodi 8
  • 1992 Episodi 7
  • 1992 Episodi 6
  • 1992 Episodi 5
  • 1992 Episodi 4
  • 1992 Episodi 3
  • 1992 Episodi 2
  • 1992 Episodi 1
1