Shiko Avatar The Last Airbender me titra shqip

Statusi: Sezoni I - I Perfunduar
Sezonet: 1/3
Viti i Prodhimit: 2005 - 2008
Perditesimi i fundit: 19.08.2015
Titulli Origjinal Avatar The Last Airbender

Na ndiq ne Facebook per te mos humbur pjeset e reja te serialit Avatar The Last Airbender me titra shqip, si dhe per te reja nga te tjere seriale vizatimor me titra shqip!

Statusi: Sezoni I - I Perfunduar

Origjinal: Avatar The Last Airbender me titra shqip

Viti: 2005 - 2008

Advertisment / Reklame

Autoret: Michael Dante DiMartino, Bryan Konietzko.

Pershkrim i shkurter:

Ne nje epoke te lashte bota eshte e ndare ne 4 fuqi te barabarta: Tribuja e Ujit, Mbreteria e Tokes, Kombi i Zjarrit dhe Nomadet e Ajrit. Ne secilen prej tyre ka njerez te talentuar te njohur si Mjeshtra, qe mund te manipulojne elementet perkates duke perdorur arte luftarake dhe magji elementesh.

Per mijera vjet kombet jetonin ne paqe, por kombi i zjarrit shpalli lufte, duke synuar pushtimin e botes dhe balanca u prish. I vetmi qe mund ta ndalonte ishte Avatari, nje njeri me aftesine per te manipuluar te 4 elementet, por ne keto momente te veshtira, kur bota kishte me shume nevoje per te ai u zhduk. Pas shume vitesh Avatari i ri gjendet nga Katara dhe vellai i saj Soka dhe ketu nis aventura e tyre per ti dhene fund luftes.

Vleresime:

 • Personazhet e animuara me mire ne nje Produksion Televiziv
 • Kolona zanore me e mire ne Animacion Televiziv
 • Arritje e shkelqyer animacioni

Lexo me shume...

Avatar The Last Airbender Episodi ...

 • Avatar The Last Airbender Episodi 20
 • Avatar The Last Airbender Episodi 19
 • Avatar The Last Airbender Episodi 18
 • Avatar The Last Airbender Episodi 17
 • Avatar The Last Airbender Episodi 16
 • Avatar The Last Airbender Episodi 15
 • Avatar The Last Airbender Episodi 14
 • Avatar The Last Airbender Episodi 13
 • Avatar The Last Airbender Episodi 12
 • Avatar The Last Airbender Episodi 11
 • Avatar The Last Airbender Episodi 10
 • Avatar The Last Airbender Episodi 9
 • Avatar The Last Airbender Episodi 8
 • Avatar The Last Airbender Episodi 7
 • Avatar The Last Airbender Episodi 6
 • Avatar The Last Airbender Episodi 5
 • Avatar The Last Airbender Episodi 4
 • Avatar The Last Airbender Episodi 3
 • Avatar The Last Airbender Episodi 2
 • Avatar The Last Airbender Episodi 1
12