Shiko Pinguinet e Madagaskarit dubluar ne shqip

Statusi: Sezoni I - I Perfunduar
Sezonet: 1/3
Viti i Prodhimit: 2008 - Sot
Perditesimi i fundit: 05.09.2015
Titulli Origjinal The Penguins of Madagascar

Na ndiq ne Facebook per te mos humbur pjeset e reja te serialit Pinguinet e Madagaskarit dubluar ne shqip, si dhe per te reja nga te tjere seriale vizatimor dubluar ne shqip!

Statusi: Sezoni I - I Perfunduar

Origjinal: The Penguins of Madagascar dubluar ne shqip

Viti: 2008 - sot

Advertisment / Reklame

Autoret: Eric Darnell, Tom McGrath.

Pershkrim i shkurter:

Pinguinet e Madagaskarit eshte nje seri e animuar e rrjedhur nga filmat "Madagaskar". Ajo vazhdon aventurat e pinguineve Skiper, Riko, Kovalski dhe Ushtarit ne jeten e tyre ne kopshtin zoologjik. Ata ndermarrin misione ushtarake per te mbrojtur shtepine e tyre ne Parkun e Nju Jorkut. Shume shpesh perplasen me lemuret, te udhehequr nga Mbreti Xhuljen.

Kjo seri ka humor te bukur trazuar shpesh me skena aksioni. Eshte nje komedi e pershtatshme si per femije, ashtu edhe per te rritut dhe mjaft e vleresuar ne zhanrin e saj.

Vleresime:

 • Animacioni me i mire per femije (Annie Awards).
 • Efektet me te mira te zerit ne nje Animacion Televiziv.
 • Arritje e shkelqyer ne muzike dhe kompozim, etj

Lexo me shume...

Pinguinet e Madagaskarit Episodi ...

 • Pinguinet e Madagaskarit Episodi 15
 • Pinguinet e Madagaskarit Episodi 14
 • Pinguinet e Madagaskarit Episodi 13
 • Pinguinet e Madagaskarit Episodi 12
 • Pinguinet e Madagaskarit Episodi 11
 • Pinguinet e Madagaskarit Episodi 10
 • Pinguinet e Madagaskarit Episodi 9
 • Pinguinet e Madagaskarit Episodi 8
 • Pinguinet e Madagaskarit Episodi 7
 • Pinguinet e Madagaskarit Episodi 6
 • Pinguinet e Madagaskarit Episodi 5
 • Pinguinet e Madagaskarit Episodi 4
 • Pinguinet e Madagaskarit Episodi 3
 • Pinguinet e Madagaskarit Episodi 2
 • Pinguinet e Madagaskarit Episodi 1
12