Karadayi me titra shqip

Na ndiq ne Facebook per te mos humbur asnje te re nga serialet me titra shqip!

  • Tituj te Tjere: Karadayi
  • Zhanri: drame, krime, histori, romance
  • Prodhuar ne vitet: 2012-2015
  • Sezonet: [1-108], [109-225], [226-345]
  • Perditesimi i fundit: 01.05.2017
  • Statusi: Ne Pauze

Regjia: Uluc Bayraktar

Aktoret: Kenan Imirzalioglu, Berguzar Korel, Cetin Tekindor, Yurdaer Okur, Erkan Avci

Pershkrim i shkurter:
Historia zhvillohet gjate viteve 70. Mahiri, nje djale i ri dhe i pasur, punon si kepucar dhe ka nje jete te shtreses se mesme. Ai jeton i lumtur me babane e tij Nazif Kara, mamane, 2 motrat dhe vellain. Diten e fejeses se tij me Ajten, jeta e tij kthehet permbys. Babai i tij akuzohet per nje vrasje. Ai akuzohet per vrasjen e nje gjykatesi dhe denohet me vdekje.

Mahiri qe nuk e beson kurre fajesine e babait te tij, perpiqet te zbuloje te verteten dhe fillon hetimet e tij rreth kesaj ceshtjeje. Aty ai njihet me Fehriden, nje vajze te pasur, qe eshte edhe prokurorja e rastit te babait te tij. Ai futet ne me shume detaje dhe per te fituar besueshmeri, nderron identitet dhe paraqitet si avokat me emrin Salih. Mahiri dhe Fehrideja bien ne dashuri me njeri-tjetrin, por Mahiri duke e ditur qe kjo eshte nje dashuri e pamundur perpiqet ta fshehe...

Lexo me shume...

Karadayi me titra shqip Episodi ...