Katerina dhe Bijat e saj me titra shqip

Na ndiq ne Facebook per te mos humbur asnje te re nga serialet me titra shqip!

  • Tituj te Tjere: Caterina e le sue figlie
  • Zhanri: komedi, drame, familjar
  • Prodhuar ne vitet: 2005-2010
  • Sezonet: [1-4], [5-10], [11-18]
  • Perditesimi i fundit: 01.07.2016
  • Statusi: Sez. 1 - I Perfunduar

Regjia: Fabio Jephcott

Aktoret: Virna Lisi, Alessandra Martines, Valeria Milillo, Sarah Felberbaum, Iva Zanicchi

Pershkrim i shkurter:
Katerina Foresi eshte lene ne diten e Krishtlindjeve nga burri i saj bashke me tre vajzat e saj, Adelen, Agostinen dhe Karloten. Ajo kalon gjithe jeten e saj duke iu dedikuar plotesisht vajzave te veta. Kur me ne fund vajzat jane sistemuar disi, Katerina transferohet ne Anfri dhe fillon pune si postiere, duke dashur t'i dedikoje pjesen e mbetur te jetes se vet vetvetes. Aty ajo dashurohet me nje farmacist beqar, Atilio Pensieron dhe nis nje lidhje me te, te cilen ua fsheh vajzave te veta.

Megjithate, vajzat e saj tregojne se jane shume pak te afta te jetojne vetem me sukses dhe Katerines i duhet serish te lere pas dore jeten e saj e te ndihmoje bijat, por kete here t'i ndihmoje te krijojne jeten e vet si te rritura. Gjate ketij konflikti te brendshem mes deshirave personale dhe detyrimeve te saj si nene zhvillohen ngjarjet e ketij seriali.

Lexo me shume...

Katerina dhe Bijat e saj me titra shqip Episodi ...