Kenga e Jetes me titra shqip

Na ndiq ne Facebook per te mos humbur asnje te re nga serialet me titra shqip!

  • Perkthyer nga: La Asi dhe Grupi Fluturat
  • Zhanri: drame, romance, familjar
  • Prodhuar ne vitet: 2016-2017
  • Sezonet: [1-21], [22-57]
  • Perditesimi i fundit: 18.02.2017
  • Statusi: Ne Pauze

Regjia: Cem Karci

Aktoret: Burcu Biricik, Birkan Sokullu, Tayanc Ozkaya, Ahmet Mumtaz, Seray Gozles

Pershkrim i shkurter:
Bajrami, kthehet ne vendlindjen e tij per tu pajtuar me mikun e tij te ngushte, Salih. Ata bien dakort te martojne femijet e tyre Melek dhe Kerim kur atyre t'ju vije mosha e marteses. Vite me vone, Kerimi diplomohet per master ne shkeca mjedisore. Edhe pse do te jetoj ne Gjermani dhe te punoj si instruktor ne universitet, ai s'mund ta bind babane. Kerimit nuk i ngelet gje tjeter vecse te kthehet ne Stamboll sepse babai i tij do te mbaj premtimin qe i ka bere mikut te tij te ngushte. Kerimi vendos te martohet me Melekun dhe shkon ne vendlindje per te kerkuar doren e Melekut.
Nderkohe, motra e vogel e Melekut, Hylia, nje vajze pasionante ka dashur te martohet me Kerimin qe kur ka qene femije. Ajo do te beje te pamunduren per te qene me personin qe do. Me mberritjen e Kerimit, Hylia, ben nje plan per te c'nderuar motren e saj. Keshtu Kerimi e thyen fjalen dhe fejohet me Hylian ne vend te Melekut. Kerimi dhe Hylia martohen. Pas martese Kerimi shkon ne Gjermani dhe e le Hylian pas, per te vazhduar jeten e tij atje. Ai ben nje martese te rreme per babain e tij, por ne fakt nuk do te kete nje martese te vertete me nje femer te cilen nuk e dashuron. Por Hylia, nuk e pranon ate qe i ofrohet dhe shkon ne Gjermani per ta kthyer permbys jeten e Kerimit.
Ne kete histori do te shohim nje vajze qe do te bej gjithcka per te arritur qellimin e saj. A do te arrije Hylia te kete nje martese te vertete me Kerimin? C'do te bej Kerimi kur te marr vesh cdo ligesi qe ka bere Hylia?

Lexo me shume...

Kenga e Jetes me titra shqip Episodi ...