Mes dy Dashurish me titra shqip

Na ndiq ne Facebook per te mos humbur asnje te re nga serialet me titra shqip!

  • Tituj te Tjere: Fatih Harbiye
  • Zhanri: drame, romance
  • Prodhuar ne vitet: 2013-2014
  • Sezonet: [1-104], [105-131]
  • Perditesimi i fundit: 08.07.2016
  • Statusi: I Perfunduar

Regjia: Sadullah Celen

Aktoret: Neslihan Atagul, Kadir Dogulu, Yunus Emre Yildirimer, Dilara Oztunc, Seda Turkmen

Pershkrim i shkurter:
Neriman eshte nje vajze e e re qe jeton me te atin dhe hallen e saj ne rrethin Fatih ne Stamboll. Ajo eshte rritur me vlera konservatore. Nuk del kurre pa lejen e te atit dhe halles, nuk vesh roba moderne dhe nuk kundershton kurre me te rriturit. Ne kete jete konservatore Neriman i shpreh gjithe ndjenjat e saj ne pikturat e saj.

PerveÁse pikturon ajo kalon shumicen e kohes me shokun e saj te femijerise Shinasin. Ne kete jete te zakonshme Neriman do diÁka ndryshe. Ajo do te gjendet ne mes te konfliktit te ideve lindore dhe perendimore, ku Fatih perfaqeson zonen lindore me vlera tradicionale dhe konservative kurse Harbyie zonen perendimore me nje jete moderne.

Lexo me shume...

Mes dy Dashurish me titra shqip Episodi ...