Premtimi me titra shqip

Na ndiq ne Facebook per te mos humbur asnje te re nga serialet me titra shqip!

  • Tituj te Tjere: Yemin
  • Zhanri: drame, romance
  • Prodhuar ne vitet: 2007-2008
  • Sezonet: [1-90]
  • Perditesimi i fundit: 18.09.2016
  • Statusi: I Perfunduar

Regjia: Serkan Birinci

Aktoret: Serhan Yavas, Tuba Unsal, Busra Alcin, Ahmet Bilgin, Zeynep Irgat

Pershkrim i shkurter:
Premtimi eshte nje histori dashurie mes Lejles dhe Menderezit. Ata jane shume te lumtur. Nje dite Asumani (gruaja tjeter e Menderezit) vjen t'i beje nje surprize burrit te saj ne kompanine e tij ne Stamboll dhe e sheh me Lejlen. Menderezi detyrohet te shkoje ne shtepi me vone, te gruaja e tij Asumani, me te cilen eshte martuar vetem per Premtimin qe i ka bere vellait para vdekjes se tij.

Vellai i Menderezit, i kerkoi Menderezit te martohej me Asumanin pasi ajo ishte shtatezane dhe priste djalin e tij. Menderezi pranoi per vellane e tij. Ai zihet me gjithe familjen e tij per dashurine e vet dhe vendos te kthehet ne Stamboll te Lejla. Rruges ben nje aksident dhe te gjithe e mendojne te vdekur. Lejla pasi ka zbulur gjithe te verteten per jeten e tij te dyfishte dhe pasi ka marre vesh qe eshte shtatzane, detyrohet te marre nje vendim te veshtire. Ajo martohet me Xhihanin, per femijen e saj, por ne ate shtepi ajo perdhunohet nga Xhihani. Nderkohe qe Menderezi eshte ne spital dhe ka nevoje per nje veshke, te cilen ia jep Asumani...

Lexo me shume...

Premtimi me titra shqip Episodi ...